WYDAWNICTWO

Parę słów o nas, oraz o tym jak to wszystko się zaczęło...

Wydawnictwo KENDRA PUBLISHING w składzie dwuosobowym (Bernadeta i Paweł Starzak) powstało w 2010 roku na potrzeby wydania wykładów Alana Wattsa w postaci audiobooków i w chwili obecnej jest to jego główna działalność.
Mamy przyjemność zaprezentować Wam postać filozofa, który trafił do naszych serc i rozbudził w nas prawdziwą fascynację swoją postacią. Wykłady Alana Wattsa w języku polskim to projekt, który w 100% powstał z serca.

WITAJ

Tematy samorozwoju, filozofii, czy duchowości są nam bliskie od lat. Popchnęły nas do tego nurtujące nas od dawna pytania...
Kim jestem? Jaki jest sens życia? Która droga jest właściwa? Ta proponowana przez religię, czy ta przez naukę? Która religia jest najlepsza - najbliższa prawdy i Boga? Kim jest sam Bóg - bo przecież nie starcem z siwą brodą siedzącym na chmurce?
Tematy można by mnożyć, a wykłady Wattsa okazały się świetną odpowiedzią na większość z nich. Na wiele kwestii rzucają nowe światło. Mając wiedzę zawartą w naukach Wattsa patrzymy na świat z innej perspektywy, dużo szerzej - jak on sam mówi "Nie zrozumiesz podstawowych założeń swojej własnej kultury, dopóki twoja kultura jest jedyną, jaką znasz".

ZAPRASZAMY

Zapraszamy Was zatem do świata pełnego odpowiedzi, świata filozofii Alana Wattsa, gdzie wiedza wschodu łączy się z naukami zachodu i doświadczeniami życiowymi prawdziwego śmiertelnika.

Realizacja projektu to duże nakłady finansowe i wiele nieprzespanych nocy, ale nie żałujemy ani jednej z nich. Zdajemy sobie sprawę jak wiele ten materiał może wnieść do życia każdego z nas i to dodaje nam skrzydeł. Zapraszamy do podróży po fascynującym świecie tego niesamowitego filozofa. Chętnie zapoznamy się też z Waszymi doświadczeniami, uwagami, czy sugestiami.

Bernadeta i Paweł Starzak,
Wydawnictwo Kendra Publishing

Wysłuchany fragment wykładu "Autorytet duchowy" był dla mnie tak uderzający, że nie mogłem sobie odmówić ponownego wysłuchania, a chwilę później zapisałem się do Podcastu Alana Wattsa na iTunes. Po kilku tygodniach wiedziałem, że treści Wattsa są rewelacyjne, po prostu genialne i musimy zrobić coś, by zaprezentować go w Polsce w języku polskim – w końcu tego typu treści najlepiej trafiają do serc w języku ojczystym. I tak założyliśmy wydawnictwo Kendra Publishing. Zależało nam na tym, by przygotować pozycję, która zachowuje charakter oryginału. Stąd wykłady z lektorem i oryginalnym głosem Wattsa w tle.

Paweł

Z Alanem jako pierwszy zetknął się Paweł, tuż po przyjeździe do Londynu, gdy w drodze do pracy doskonalił język angielski słuchając podcastów. Zafascynowany tym, co usłyszał, zaczął szukać więcej materiałów filozofa i oczywiście nie omieszkał się podzielić swoim odkryciem ze mną.
Zachwyt wykładami Wattsa bardzo szybko stał się dużą częścią naszego życia. Do mojego serca najbardziej trafił cytat o zmianach i rytmie życia: "Jedyne sensowne rozwiązanie w obliczu zmian to zanurzenie się w nie, poruszanie się z nimi i przyłączenie się do tańca."

Bernadeta

Zapisz się do Newslettera.

Dowiaduj się o wszystkich nowościach, promocjach itp.
*jeśli zapisywałeś się do Newslettera na stronie kendra.com.pl,
nie musisz już zapisywać się tutaj (jest on wspólny dla obu stron)

Copyright © 2012-2023 by Kendra Publishing.
Wszelkie prawa zastrzeżone.